Vítejte

uvodJmenuji se Lenka a spolu s moji fenkou Amy bych Vám ráda o nás něco řekla.

Plemeno Rhodesian ridgeback jsem si zamilovala diky mým rodičům. Můj tatínek je velký milovník psů. Vždy u nás běhalo něco co mělo čtyři nohy. Jako malá holka si nejvíce pamatuji našeho německého Boxera jménem Ozzy. To byl můj kamarád číslo jedna. I když byl Ozzy ostřejší, nás miloval. Ozzy nás bohužel opustil v 11.letech kdy ho postihla rakovina. Pro všechny to byla velká rána. V tu chvíli řekl můj táta jednu větu kterou jsem nechtěla vůbec slyšet: už nebudeme mít žádného psa. V ten moment jsem si to nedovedla představit.

Pár dni na to jsem si sedla k internetu a odepsala na inzerát o prodeji štěnátek RR. Přibližně tak za dva týdny se mi ozval nějaký pán, který mi položil otázku zda bychom měli stále zájem o štěnátko. Pokud ano, že se můžeme přijet podívat. Byla jsem nadšená a přemýšlela jak to říct tátovy. No když to zkrátim, spikla jsem se s mámou a společně to zvládly. Nejdřív to vypadalo že to táta myslí opravdu vážně a nic ho nepřesvědčí, ale nakonec se nám to povedlo. Slíbil nám, že si uděláme výlet a pojedeme se na štěnátka podívat. Zdůraznil - jen podívat. No a jak myslíte že to dopadlo? Když uviděl ty malé rarášky okamžitě si je zamiloval a my odjižděli s domluvou, že si za pár týdnů přijedeme pro našeho pejska. A tak to také bylo. Náš první Ridgeback dostal jméno Max. Miluje ho celá rodina a doufám že tady i ještě s námi bude. Tak to vlastně všechno začalo s plemenem RR.

Maxík dostal za pár měsíců ještě kamarádku. Meggi fenka RR která byla jen o pár měsíců mladší než Max. Stala se z nich nerozlučná dvojka. Bohužel naše Megginka odešla v červnu 2015 do psího nebe v necelých 9letech. Ale lásku k této rase ještě více prohloubila a i když mezi námi není, není dne kdy by jsme na ní nemysleli.certifikatNejmladší členka našich ridgebacků je Amy neboli Aziza Malkia wa Moyo. Amynka je moje dítě, parťák, prostě bez ní by to už nešlo. Možná někdy někomu připadám nenormálně když si s Amy povídám, ale věřím tomu že si člověk a pes dokáže vytvořit i tak pevné pouto že si rozumí. Více o Amy na její záložce :-)

Po důkladném zvážení jsem se rozhodla s Amynkou pokračovat ve společnosti této úžasné rasy s dobrým charakterem. Nikdy z nás nebude velká chovatelská stanice protože pro mne je vždy na prvním místě to, aby pejskům bylo dobře.

 Webdesign pro chovatele